image Norsk  image English

Oslo Internasjonale Kirkemusikkfestival


Post:       c/o Sentralen, Pb 183 Sentrum, 0102 OSLO
Besøk:    Kulturhuset Sentralen - Øvre Slottsgate 3, 0157 Oslo
(kart)
Telefon: 22 41 81 15/13
E-post:   info(at)kirkemusikkfestivalen.no
Følg oss på:
 facebook.com/kirkemusikkfestivalen

Instagram


ANSATTE




Festivaldirektør og kunstnerisk leder:

Bente Johnsrud

Mobil: 924 22 714

Tlf:  22 41 81 13

E-post: bente.johnsrud(at)kirkemusikkfestivalen.no

Administrasjonsmedarbeider:

Johanne Lundebrekke Myskja

Tlf: 22 41 81 15

E-post: johanne(at)kirkemusikkfestivalen.no

Marked - og administrasjonskoordinator:

Petter S. Stordahl

Tlf:  22 41 81 15

E-post: petter(at)kirkemusikkfestivalen.no

Tekstredaktør (permisjon fra august 2016):

Lill K. Stensrud

Tlf: 22 41 81 15

E-post: lill(at)kirkemusikkfestivalen.no

Tekstprodusent:

Sigurd J. Bræin

E-post: sigurd(at)kirkemusikkfestivalen.no

Tlf: 22 41 81 15

 

Programtekster: Petter S. Stordahl og Sigurd J. Bræin

Engelsk oversettelse av programbok: Glen Farley
Blomsterutsmykning: Åge Ullevold
Blomster: Kreativ Flora
Lyd og lys: Kirkelig fellesråd i Oslo ved Per Amundsen og Oslo Lyd og Lys

Teknisk medarbeidere i festivalperioden:
Sander Bergh (teknisk sjef) og Klaus Axel Johnsrud Odden

Produsenter i festivalperioden:
Martin Kvam og Martin Graham Tobiassen, Ine Johnsen, Carl Einar Traaen, Katinka Høeg, Dagfinn Hovland, Thomas Møller, Maren Serine Andersen

Frivillige i festivalperioden: 
Åge Ullevold, Inger Sjønnesen, Kristin Bolgård, Berit Elisabeth Tangvik,
Heidi Marie Lindekleiv, Silje Willumsen, Ulla Uberg, Ellen Margrethe Haugsten,
Ingeborg Marie Brekke, Åsa Ruud, Svetlana Jensen, Violina Medonyte,
Kari Anne Lie, Kari Hylland, Ivar Bruun, Anne Grete Haugen, Sissel Ledang,
Kjersti Kramm Engebrigtsen

STYRET

Styreleder:  Biskop Ole Christian Kvarme

Styret:
Biskop Ole Christian Kvarme (styreleder), tidligere domprost Olav Dag Hauge (nestleder), investor Ola Mæle, domorganist Kåre Nordstoga, jurist og HR-direktør Sikke Næsheim, forhenværende kulturattaché Martha Bronder og direktør Torger Ødegaard.

Kunstnerisk råd:
Domkantor Kåre Nordstoga
Oboist Johan Nicolai Mohn
Domkantor Vivianne Sydnes
Kunsterisk leder: Bente Johnsrud

Kontakt oss

Bestill Festivalpass
Bestill Program
E-post
Navn*:
Postadresse*:
Melding
 
Program 2017
torsdag 16. mars
14:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

fredag 17. mars
13:00
Mesterklasse med Hans Fagius

19:00
Åpningskonsert: J.S.Bach Johannespasjonen

lørdag 18. mars
12:00
Orgelkonsert med Marcus André Berg

13:30
Telemann-foredrag

16:00
Familieforestilling: Telemann for barn

19:00
Urfremføring: Prison Poems

21:30
Senkveld med Hans Fagius

søndag 19. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Svenska Margaretakyrkan

11:00
Festivalhøymesse i Akershus Slottskirke

11:00
Festivalhøymesse i Østre Aker kirke

13:00
Bach er utenkelig uten Luther

14:00
Boysen-bussen

15:00
The Romantic Legacy of Renaissance Polyphony

20:00
BAL-KAN

mandag 20. mars
20:00
Urfremføring: Tidekverv

tirsdag 21. mars
12:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

19:00
J.S. Bachs Luther-kantater

onsdag 22. mars
19:00
Passions and Lamentations

torsdag 23. mars
10:00
Mesterklasse med Daniel Reuss

13:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

20:00
Urfremføring: Luther-suite

fredag 24. mars
19:00
G.P. Telemann: Die Donner-Ode

21:30
The Half-Finished Heaven

lørdag 25. mars
15:00
Matinékonsert med Inger-Lise Ulsrud

19:00
Dead Pope on Trial

21:30
Senkveld med Kåre Nordstoga

søndag 26. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Grønland kirke

11:00
Festivalhøymesse i Frogner kirke

11:00
Festivalhøymesse I Uranienborg kirke

11:00
Festivalhøymesse i Nordberg kirke

15:00
G.P. Telemann: Harmonischer Gottes-Dienst

19:30
Avslutningskonsert: W.A. Mozart: Requiem