image Norsk  image English

Oslo Internasjonale Kirkemusikkfestival


Post:       c/o Sentralen, Pb 183 Sentrum, 0102 OSLO
Besøk:    Kulturhuset Sentralen - Øvre Slottsgate 3, 0157 Oslo
(kart)
Telefon: 22 41 81 15/13
E-post:   info(at)kirkemusikkfestivalen.no
Følg oss på:
 facebook.com/kirkemusikkfestivalen

 

ANSATTE



Festivaldirektør og kunstnerisk leder:

Bente Johnsrud

Mobil: 924 22 714

Tlf:  22 41 81 13

E-post: bente.johnsrud(at)kirkemusikkfestivalen.no

Artist- og administrasjonskoordinator:

Johanne Lundebrekke Myskja

Tlf: 22 41 81 15

E-post: johanne(at)kirkemusikkfestivalen.no

Marked - og administrasjonskoordinator:

Petter S. Stordahl

Tlf:  22 41 81 15

E-post: petter(at)kirkemusikkfestivalen.no

Tekstprodusent:

Sigurd J. Bræin

E-post: sigurd(at)kirkemusikkfestivalen.no

Tlf: 22 41 81 15

Administrasjonsmedarbeider:

Klaus Axel J. Odden

E-post: klaus (a) kirkemusikkfestivalen.no

Tlf: 22 41 81 15

Programtekster: Petter S. Stordahl og Sigurd J. Bræin

Engelsk oversettelse av programbok: Glen Farley
Blomsterutsmykning: Åge Ullevold
Blomster: Kreativ Flora
Lyd og lys: Kirkelig fellesråd i Oslo ved Per Amundsen og Oslo Lyd og Lys
Korrekturleser: Lars Brusletto Sveen 

Teknisk medarbeidere i festivalperioden:
Sander Bergh (teknisk sjef) og Klaus Axel J. Odden

Produsenter i festivalperioden:
Martin Kvam og Martin Graham Tobiassen, Ine Johnsen, Carl Einar Traaen, Katinka Høeg, Dagfinn Hovland, Thomas Møller, Maren Serine Andersen

Frivillige i festivalperioden: 
Kristin Bolgård (Teamleder), Ulla Uberg (Teamleder), Åge Ullevold,
Inger Sjønnesen, Berit Elisabeth Tangvik, Mari Lorange, Heidi Marie Lindekleiv, Silje Willumsen, Ellen Margrethe Haugsten, Ingeborg Marie Brekke, Åsa Ruud, Svetlana Jensen, Violina Medonyte, Kari Anne Lie, Anny Langer, Kari Hylland, Ivar Bruun, Anne Grete Haugen, Sissel Ledang
 

STYRET

Styreleder:  Biskop Ole Christian Kvarme

Styret:
Biskop emeritus Ole Christian Kvarme (styreleder), domprost emeritus Olav Dag Hauge (nestleder), investor Ola Mæle, domorganist Kåre Nordstoga, kommunaldirektør Sikke Næsheim, cand.philol. Martha Bronder og rådmann Torger Ødegaard.

Kunsterisk leder: Bente Johnsrud

Kontakt oss

Bestill Festivalpass
Bestill Program
E-post
Navn*:
Postadresse*:
Melding
 
Program 2018
fredag 02. mars
19:00
Åpningskonsert: Les routes de l'esclavage - I slavehandelens spor

lørdag 03. mars
12:00
Urfremføring: Eventyret om Telemann

14:00
Urfremføring: Eventyret om Telemann

14:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

17:00
PIO - Pilegrim i orgelsko

18:30
Foredrag: Tyrkia – fra demokrati til diktatur

19:30
G.F. Händel: Israel i Egypt

søndag 04. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Mortensrud kirke

11:00
Festivalhøymesse i Vestre Aker kirke

11:00
Festivalhøymesse i Sofienberg kirke

12:45
Slaveriets historie før og nå

14:00
Boysen-bussen med fransk aksent

15:00
J.S. Bach: Das Wohltemperierte Klavier II

20:00
The Freedom of the Soul

mandag 05. mars
19:00
Urfremføring: Messe for livets kontraster

tirsdag 06. mars
17:00
Orgelkonsert: Espen Melbø

20:00
Salmekonsert med Uranienborg Vokalensemble

onsdag 07. mars
19:00
Et ecce terrae motus – En kraftfull oppvåkning

torsdag 08. mars
16:30
Menneskehandel i Norge i dag

19:00
The Land of your Love

21:30
Venus-hommage

fredag 09. mars
09:00
Morgenbønn

09:00
Guttekorseminar og mesterklasse

19:00
Orgelkonsert med Bernard Foccroulle

21:30
Senkveldkonsert: Night Hymns

lørdag 10. mars
09:00
Morgenbønn

15:00
Staats- und Domchor Berlin - Was ist ein Mensch?

19:00
Evensong

20:30
Mats Eilertsen Trio - Memorabilia

søndag 11. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Østre Aker kirke

11:00
Festivalhøymesse i Frogner kirke

11:00
Festivalhøymesse i Svenska Margaretakyrkan

11:00
Festivalhøymesse i Bragernes kirke

13:00
Slaveriet i vår tid

15:00
Urfremføring: Verk av Bent Sørensen

19:00
Avslutningskonsert - André Campra: Requiem