image Norsk  image English

Høyoppløselige pressebilder av utøvere 2015


 

Her kan du laste ned høyoppløselige bilder av festivalens utøvere. Fotografer må krediteres.

 

Åpningskonsert:

Hana Blazikova

 

Maartje Rammeloo

Reinoud Van Mechelen

Lisandro Abadie

Capriccio Stravagante

Skip Sempé
   


Knut Nystedt for Jentekor:

Det Norske Jentekor

Anne Karin Sundal


Grenseløs folkemusikk - urfremføring:

Gjermund Larsen Trio

Nordic


Knut Nystedt 100 år:

Oslo Kammerkor

Oslo Stryke-kvartett

Håkon Daniel Nystedt


Of a Rose I Sing:

Gabrieli Consort

Paul McCreesh


Latvias radiokor - a cappella:

Latvias radiokor

Sigvards Klava


Draumkvedet - urfremføring:


  Berit Opheim

 


  Martin Ødegaard

 


  Oslo Domkor

 


  Vivianne Sydnes


Song of Songs:


  Ensemble Sarband

 


  Latvias radiokor

 


  Kaspars Putnins

 
 


Palestrina - Missa Papae Marcelli:


  Ensemble Odhecaton

 


  Paolo Da Col

 


Jubileumskonsert for Leif Solberg:


  Halgeir Schiager

 


Kjølvatn - Nils Økland Band:


  Nils Økland

 


  Nils Økland Band

 


Carl Nielsen 150 år:


  Geir-Inge Lotsberg

 


  Kåre Nordstoga

 


Svensk kormusikk:


  Svenska Nationella ungdomskören

 


  Birgitta Rosenqvist-Brorson

 


Salmesuite:


  Concert Clemens

 


  Marilyn Mazur

 


  Carsten Seyer-Hansen

 


Barne- og familiekonsert:


  Oslo Camerata

 


  Steinerskolens orkester i Vestfold

 


Avslutningskonsert - J. S. Bach Matteuspasjonen:


  Hana Blazikova

 


  Marie-Claude Chappuis

 


  Julian Pregardien

 


  James Gilchrist

 


  Dietrich Henschel

 


  Martin Berner

 


  Christoph Prégardien

 


  Balthasar-Neumann-Chor

 


  Le Concert Lorrain

 


Post-festival-konsert:


  Calliophon

 

LinGOn

 
 
Program 2018
fredag 02. mars
19:00
Åpningskonsert: Les routes de l'esclavage - I slavehandelens spor

lørdag 03. mars
12:00
Urfremføring: Eventyret om Telemann

14:00
Urfremføring: Eventyret om Telemann

14:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

17:00
PIO - Pilegrim i orgelsko

18:30
Foredrag: Tyrkia – fra demokrati til diktatur

19:30
G.F. Händel: Israel i Egypt

søndag 04. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Mortensrud kirke

11:00
Festivalhøymesse i Vestre Aker kirke

11:00
Festivalhøymesse i Sofienberg kirke

12:45
Slaveriets historie før og nå

14:00
Boysen-bussen med fransk aksent

15:00
J.S. Bach: Das Wohltemperierte Klavier II

20:00
The Freedom of the Soul

mandag 05. mars
19:00
Urfremføring: Messe for livets kontraster

tirsdag 06. mars
17:00
Orgelkonsert: Espen Melbø

20:00
Salmekonsert med Uranienborg Vokalensemble

onsdag 07. mars
19:00
Et ecce terrae motus – En kraftfull oppvåkning

torsdag 08. mars
16:30
Menneskehandel i Norge i dag

19:00
The Land of your Love

21:30
Venus-hommage

fredag 09. mars
09:00
Morgenbønn

09:00
Guttekorseminar og mesterklasse

19:00
Orgelkonsert med Bernard Foccroulle

21:30
Senkveldkonsert: Night Hymns

lørdag 10. mars
09:00
Morgenbønn

15:00
Staats- und Domchor Berlin - Was ist ein Mensch?

19:00
Evensong

20:30
Mats Eilertsen Trio - Memorabilia

søndag 11. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Østre Aker kirke

11:00
Festivalhøymesse i Frogner kirke

11:00
Festivalhøymesse i Svenska Margaretakyrkan

11:00
Festivalhøymesse i Bragernes kirke

13:00
Slaveriet i vår tid

15:00
Urfremføring: Verk av Bent Sørensen

19:00
Avslutningskonsert - André Campra: Requiem