image Norsk  image English

Høyoppløselige bilder av utøvere 2016


 

Her kan du laste ned høyoppløselige bilder av festivalens utøvere. Fotografer må krediteres hvis oppgitt i filnavn.

 

Klara Ek

Thomas Hobbs

Akamus

Collegium Vocale Gent

Christian Curnyn
 


St. Jacobs Ungdomskör:

St. Jacobs Ungdomskör

Mikael Wedar


Emanuel Vigelands kirkekunst - Tone Klev Furnes:

Tone Klev Furnes


Urfremføring - Lux Mundi:

Marcus Paus

Kåre Nordstoga 


Music for a While:

Tora Augestad

Music for a While


Senkveld med Latry:

Olivier Latry


Kantaten - med opera som forbilde:

Harald Herresthal


Boysen-bussen:

Bjørn Boysen


Gjermund Larsen Trio:

Gjermund Larsen Trio

Gjermund Larsen
 


Belshazzar av G. F. Händel:

Rosemary Joshua

Delphine Galou
 

Christophe Dumaux

Thomas Walker
 

Andreas Wolf

Accademia Bizantina

Det Norske Solistkor

Ottavio Dantone
 


Heavenly beauty:

Al Ayre Espanol

Maria Espada

Eduardo Lopez Banzo


Salmeboken - en kulturskatt:

Uranienborg Vokalensemble

Matilda Sterby

Inger-Lise Ulsrud

Elisabeth Holte


Elijah av Felix Medelssohn-Batholdy:

Inger Dam Jensen

Marianne Beate Kielland

Robin Tritschler

Yngve Søberg

Oslo domkor

KORK

Miguel Harth-Bedoya
   


Stabat Mater:

Graciela Gibelli

Carlos Mena

Thomas Walker

Il Suonar Parlante

Vittorio Ghielmi
 


Senkveld med trompet og orgel:

Ole Edvard Antonsen

Wayne Marshall


Oslo Kammerkor og Unni Løvlid i E. Vigeland mausoleet:

Unni Løvlid

Oslo Kammerkor

Håkon Daniel Nystedt
 


Gloria og Vivaldi:

Det Norske Jentekor

Barratt Due Juniorensemble

Anne Karin Sundal-Ask

Karoline Rising Næss


Urfremføring - Suite for solo cello:

Bård Henrik Bosrup

Henrik Ødegaard


Kanater av Telemann og Bach:

Tone Wik

Marianne Beate Kielland

Anders J. Dahlin

Halvor F. Melien

Barokkanerne

Alfredo Bernardini


Christiania Mannskor:

Christiania Mannskor

Marius Skjølaas


Avslutningskonsert:

Steffen Schleiermacher

Gesine Adler

Britta Schwarz

Eric Stoklossa

Dirk Scmidt

Merseburger Hofmusik

Collegium Vocale Leipzig

Michael Schönheit
 
 
Program 2017
torsdag 16. mars
14:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

fredag 17. mars
13:00
Mesterklasse med Hans Fagius

19:00
Åpningskonsert: J.S.Bach Johannespasjonen

lørdag 18. mars
12:00
Orgelkonsert med Marcus André Berg

13:30
Telemann-foredrag

16:00
Familieforestilling: Telemann for barn

19:00
Urfremføring: Prison Poems

21:30
Senkveld med Hans Fagius

søndag 19. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Svenska Margaretakyrkan

11:00
Festivalhøymesse i Akershus Slottskirke

11:00
Festivalhøymesse i Østre Aker kirke

13:00
Bach er utenkelig uten Luther

14:00
Boysen-bussen

15:00
The Romantic Legacy of Renaissance Polyphony

20:00
BAL-KAN

mandag 20. mars
20:00
Urfremføring: Tidekverv

tirsdag 21. mars
12:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

19:00
J.S. Bachs Luther-kantater

onsdag 22. mars
19:00
Passions and Lamentations

torsdag 23. mars
10:00
Mesterklasse med Daniel Reuss

13:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

20:00
Urfremføring: Luther-suite

fredag 24. mars
19:00
G.P. Telemann: Die Donner-Ode

21:30
The Half-Finished Heaven

lørdag 25. mars
15:00
Matinékonsert med Inger-Lise Ulsrud

19:00
Dead Pope on Trial

21:30
Senkveld med Kåre Nordstoga

søndag 26. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Grønland kirke

11:00
Festivalhøymesse i Frogner kirke

11:00
Festivalhøymesse I Uranienborg kirke

11:00
Festivalhøymesse i Nordberg kirke

15:00
G.P. Telemann: Harmonischer Gottes-Dienst

19:30
Avslutningskonsert: W.A. Mozart: Requiem