image Norsk  image English

Høyoppløselige bilder av artister 2017


Her kan du laste ned høyoppløselige bilder av festivalens utøvere. Fotografer må krediteres hvis oppgitt i filnavn

Åpningskonserten

Daniel Behle

Michael Nagy

Carlos Mena

Balthasar Neumann
Chor

Balthasar Neumann Ensemble

Thomas Hengelbrock
 


Orgelkonsert med Marcus André Berg

Marcus André Berg


Telemann i samtid, nåtid og fremtid
Frode Thorsen


Familieforestilling: Telemann for barn
The Young Strings of Norway Soon-Mi Chung

 
Minken Fosheim

 


Urfremføring: Prison Poems
Lasse Thoresen Oslo Domkor Mats Claesson
Maiken M. Schau
 
Bahiyyih Nakhjavani Mahnaz Parakand
Vivianne Sydnes    


Senkveld med Hans Fagius
Hans Fagius


Foredrag: Bach er utenkelig uten Luther
Alf van der Hagen


Boysen-bussen
Bjørn Boysen


Tenebrae: The Romantic Legacy of Renaissance Polyphony
Tenebrae Nigel Short


BAL-KAN
Jordi Savall Hesperion XXI Gursoy Dincer
Tcha Limberger
 
Stoimenka Outchikova Amira Medunjanin
Orit Atar    


Urfremføring: Tidekverv
Maurseth, Opheim etc Erlend Nødtvedt
 
Bergsveinn Birgisson


Musica Fiata: Luther-kantater
Musica Fiata Roland Wilson


Cappella Amsterdam: Passions and Lamentations
Cappella Amsterdam Daniel Reuss
 


Urfremføring: Luther-suite
Concert Clemens Mads Wadmann Jakob Buchanan
Marilyn Mazur
 
Michael Bladt
 
Carsten Seyer-Hansen


Die Donner-Ode
Barokkanerne

 
Det Norske Solistkor
 
Berit Nordbakken Solset
Marianne B. Kielland Grete Pedersen
 
 


The Half Finished Heaven
Sinikka Langeland Lars Anders Tomter
Trygve Seim
 
Markku Ounaskari


Matinékonsert med Inger-Lise Ulsrud
Inger-Lise Ulsrud


Dead Pope on Trial
Nordic Voices


Senkveld med Kåre Nordstoga
Kåre Nordstoga


Norsk barokkorkester
Robin Johannson Hans Knut Sveen
 
Karolina Radziej
 
Ingeborg Christophersen  Kristin von der Goltz  


Avslutningskonsert: W.A. Mozarts Requiem
Dunedin Consort Joanne Lunn Kitty Whately
< Thomas Walker Benjamin Appl John Butt
 
Program 2018
fredag 02. mars
19:00
Åpningskonsert: Les routes de l'esclavage - I slavehandelens spor

lørdag 03. mars
12:00
Urfremføring: Eventyret om Telemann

14:00
Urfremføring: Eventyret om Telemann

14:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

17:00
PIO - Pilegrim i orgelsko

18:30
Foredrag: Tyrkia – fra demokrati til diktatur

19:30
G.F. Händel: Israel i Egypt

søndag 04. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Mortensrud kirke

11:00
Festivalhøymesse i Vestre Aker kirke

11:00
Festivalhøymesse i Sofienberg kirke

12:45
Slaveriets historie før og nå

14:00
Boysen-bussen med fransk aksent

15:00
J.S. Bach: Das Wohltemperierte Klavier II

20:00
The Freedom of the Soul

mandag 05. mars
19:00
Urfremføring: Messe for livets kontraster

tirsdag 06. mars
17:00
Orgelkonsert: Espen Melbø

20:00
Salmekonsert med Uranienborg Vokalensemble

onsdag 07. mars
19:00
Et ecce terrae motus – En kraftfull oppvåkning

torsdag 08. mars
16:30
Menneskehandel i Norge i dag

19:00
The Land of your Love

21:30
Venus-hommage

fredag 09. mars
09:00
Morgenbønn

09:00
Guttekorseminar og mesterklasse

19:00
Orgelkonsert med Bernard Foccroulle

21:30
Senkveldkonsert: Night Hymns

lørdag 10. mars
09:00
Morgenbønn

15:00
Staats- und Domchor Berlin - Was ist ein Mensch?

19:00
Evensong

20:30
Mats Eilertsen Trio - Memorabilia

søndag 11. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Østre Aker kirke

11:00
Festivalhøymesse i Frogner kirke

11:00
Festivalhøymesse i Svenska Margaretakyrkan

11:00
Festivalhøymesse i Bragernes kirke

13:00
Slaveriet i vår tid

15:00
Urfremføring: Verk av Bent Sørensen

19:00
Avslutningskonsert - André Campra: Requiem