image Norsk  image English

Høyoppløselige bilder av artister 2018


Her kan du laste ned høyoppløselige bilder av festivalens utøvere. Fotografer må krediteres hvis oppgitt i filnavn

 

Åpningskonserten: Les routes de l'esclavage


Jordi Savall

Hespérion XXI

Tembembe

La Capella Reilal

Kasse Diabate

Ada Coronell

Maria Linhares

Kingsford Siayor

Sturla Stålsett



Eventyret om Telemann

Minken Fosheim

BragernesBarokk

RosenstjertLarsen



Foredrag: Tyrkia – fra demokrati til diktatur

JørgenLorentzen



G.F. Händel: Israel i Egypt

AccademiaBizantina

Solistkoret

Martin Vanberg

Carlo Vistoli

Alessandro Tampieri
 



Foredrag: Slaveriets historie før og nå

Jon O. Hove



Boysen-bussen: Med fransk aksent

Bjørn Boysen



J.S. Bach: Das Wohltemperierte Klavier

Håvard Gimse



The Freedom of the Soul

Vittorio Ghielmi

IlSuonarParlante

Khaled Arman

AnnaMariaHefele

Graciela Gibelli

CuncordudeOrosei



Messe for livets kontraster

Frøy Aagre

DetNorskeJentekor

ScholaCantorum

Andreas Ulvo

A.K.Sundal-Ask

ToneBiancaS.Dahl



Orgelkonsert: Humanité

Espen Melbø

Tirov Sima

Hannes Pohlit



Salmekonsert med urfremføringer

Uravok

Elisabeth Holte

Kåre Nordstoga



Et ecce terrae motus

Gothic Voices

Oslo Domkor

Vivianne Sydnes



Menneskehandel i dag - Mildrid Mikkelsen

MildridMikkelsen



Nordic Voices

Nordic Voices

Lasse Thoresen



Venus-hommage - Christiania Mannskor

ChristianiaMannskor

Marius Skjølaas



Orgelkonsert - Bernard Foccroulle

BernardFoccroulle



Senkveldkonsert - Andreas Utnem

Andreas Utnem



Staats- und Domchor Berlin

SDCB

LauttenCompagney

Kai-Uwe Jirka



Memorabilia

MatsEilertsenTrio

Trio Mediaeval



Urfremføring: Nytt verk av Bent Sørensen

AndreasBorregaard

Bent Sørensen



Avslutningskonsert: Les Talens Lyriques

Lestalenslyriques

christopherousset

Caroline Arnaud

Caroline Pancrazi

Philippe Gagne

Emiliano G.Toro

DouglasWilliams
   
 
Program 2018
fredag 02. mars
19:00
Åpningskonsert: Les routes de l'esclavage - I slavehandelens spor

lørdag 03. mars
12:00
Urfremføring: Eventyret om Telemann

14:00
Urfremføring: Eventyret om Telemann

14:00
Åpen prøve for studenter og andre interesserte

17:00
PIO - Pilgrim i orgelsko

18:30
Foredrag: Tyrkia – fra demokrati til diktatur

19:30
G.F. Händel: Israel i Egypt

søndag 04. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Mortensrud kirke

11:00
Festivalhøymesse i Vestre Aker kirke

11:00
Festivalhøymesse i Sofienberg kirke

12:45
Slaveriets historie før og nå

14:00
Boysen-bussen med fransk aksent

15:00
J.S. Bach: Das Wohltemperierte Klavier II

20:00
The Freedom of the Soul

mandag 05. mars
19:00
Urfremføring: Messe for livets kontraster

tirsdag 06. mars
17:00
Urfremføring: Humanité

20:00
Salmekonsert med Uranienborg Vokalensemble

onsdag 07. mars
19:00
Et ecce terrae motus – En kraftfull oppvåkning

torsdag 08. mars
16:30
Menneskehandel i Norge i dag

19:00
The Land of your Love

21:30
Venus-hommage

fredag 09. mars
09:00
Morgenbønn

09:00
Guttekorseminar og mesterklasse

19:00
Orgelkonsert med Bernard Foccroulle

21:30
Senkveldkonsert: Night Hymns

lørdag 10. mars
09:00
Morgenbønn

15:00
Staats- und Domchor Berlin - Was ist ein Mensch?

19:00
Evensong

20:30
Mats Eilertsen Trio - Memorabilia

søndag 11. mars
11:00
Festivalhøymesse i Oslo domkirke

11:00
Festivalhøymesse i Østre Aker kirke

11:00
Festivalhøymesse i Frogner kirke

11:00
Festivalhøymesse i Svenska Margaretakyrkan

11:00
Festivalhøymesse i Bragernes kirke

13:00
Slaveriet i vår tid

15:00
Urfremføring: Verk av Bent Sørensen

19:00
Avslutningskonsert - André Campra: Requiem